Zuhuratbaba mah. Dr. Tevfik Sağlam cad. No:6/A Bakırköy/İSTANBUL
tr

İşitme Cihazı Nedir ?

22.04.2019
154
İşitme Cihazı Nedir ?

İşitme Cihazı Nedir ?

İşitme cihazı, çevreden gelen seslerin şiddetini arttırarak işitme kaybı olan kulağın duyabileceği bir düzeye getiren elektronik cihazdır. Gelişen teknoloji sayesinde artık işitme cihazları yalnızca sesi yükseltmekle kalmıyor; farklı seslerin bulunduğu ortamlarda ayırt edebilme, ani yüksek sese maruziyet sırasında gürültü baskılama özelliği gibi işlevleri sayesinde işitme sağlığına katkıda bulunuyor. Dijital programlanabilir işitme cihazları ile ev, iş yeri, spor salonu gibi mekanlarınız için farklı işitme programları kullanabilir, tinnitus (çınlama) için terapi alabilirsiniz.

Bir işitme cihazı genel olarak 3 bölümden oluşur; mikrofon, amplifikatör, hoparlör.

Mikrofon: Dışarıdan gelen sesleri elektronik sinyale çevirir.

Amplifikatör: Mikrofondan gelen elektrik sinyallerini alır ve yükseltir.

Hoparlör: Amplifikatörün yükselttiği elektrik sinyallerini ses enerjisine dönüştürür.

Odyo İnci İşitme Cihazları olarak hastalarımızın işitme ve anlama problemlerini gidermek, sosyal yaşamlarına katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktayız.

İşitme Cihazı Kulağı Tembelleştirir Mi ?

Toplumda söylenilenin aksine işitme cihazı kullanıldığında kulak tembelleşmez. İşitme cihazı kullanıldığı zaman işitme ve anlama aktif tutulduğu için sosyal yaşamda kişiye daha fazla katkı sağlar. Bu şekilde kişinin anlama ve algılama becerisi de korunmuş olur.

İşitme Cihazları Kişiye Özeldir.

İşitme cihazı kişinin odyolojik bulgularına ve kulak yapısına uygun olarak ayarlanmaktadır. Bu yüzden başka bir kişiye uygulanması doğru bulunmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İşitme Cihazlarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: